Bustan Ketab - بوستان کتاب
4 کتاب - از 1 تا 4
لیست کتاب با تصویرلیست عناوین کتاب هامرتب شده بر اساس

1.
جهانی شدن و دین،فرصت ها وچالش ها
0 نظر  
کد : 3260
چکیده : در روزگار کنونی، صنعت و مدرنیسم با نظام سیاسیِ لیبرال دموکراسی پیوند خورده است. حقوق انسانی و مهم‌تر از همة این‌ها، نظام حقوقی بین‌المللی و مبتنی بر ارزش‌های انسان مدرن، تعمیم یافته است و مجموعه‌ای از رویکردهایی را اتخاذ کرده که در برخی موارد با فرهنگ بومی و منطقه‌ای جوامع سنتی و به ویژه هنجارها و ارزش‌های دینی در تقابل و تضاد، قرار گرفته است و قهراً چالش‌ها و پرسش‌های بسیاری را برانگیخته است. حال، دین داران در برابر این پدیده و پی‌آمدهای آن، باید چه موضعی اتخاد کنند؟ کتاب حاضر با نام «جهانی شدن و دین» که حاصل مقاله‌هایی در همایشی با همین نام است، در صدد طرح، تبیین و تحلیل موضوع یاد شده و یافتن پاسخ و راه‌کارهای مناسب در این‌باره است.

2.
چیستی فلسفه سیاسی در حوزه تمدن اسلامی
0 نظر  
کد : 644
چکیده : فلسفه سیاسى ، اندیشیدن به سیاست به شیوه اى فلسفى است . فلسفه سیاسى به فهم و توضیح سرشت حکم و آمریت ، اطاعت و تبعیت ، ضرورت و غایت جامعه و دولت ، دلایل وجود دولت ، و بهترین شیوه سازماندهى به زندگى سیاسى به منظور تأمین غایات اساسى حیات علاقه مند است . فیلسوفان مسلمان ، باروش خاص خود به توضیح مسایل مذکور پرداخته اند. این کتاب پس از بیان تعریف و ماهیت فلسفه سیاسى در تمدن اسلامى ، به بیان فرضیاتى در باب هستى شناسى ، معرفت شناسى و انسان شناسى این فلسفه مى پردازد. با پذیرش هر نظریه اى از مقدمات مذکور، نتایجى درباره ماهیت دولت ، آمریت و اطاعت و غایات زندگى سیاسى استنتاج مى شود. به طور کلى مهمترین اشتغال خاطر فلسفه سیاسى اسلامى جست وجوى مبنایى براى عدالت و قانون عادلانه درجامعه است .


3.
درآمدی بر  مستندات قرآنی فلسفه سیاسی امام خمینی
0 نظر  
کد : 2370
چکیده : امام خمینى، معمار بزرگ انقلاب اسلامى، تأکید و توجه ویژه‏اى به قرآن داشت، در حوزه سیاستِ نظرى و عملى نیز همه اندیشه‏ها و کردارهاى خود را به قرآن و حدیث، مستند مى‏کرد.
در این‏باره، نکته مهم آن است که پژوهش‏گران نشان دهند که آن مستندات کدام است. اثر حاضر کوشیده است تا بنیادى‏ترین مفاهیم و مباحث سیاسى را - که همان فلسفه سیاسى است - در نگاهى تطبیقى در قرآن کریم و سخنان امام خمینى، در پنج فصل بکاود(ع) مفاهیم و چارچوب نظرى، هستى‏شناسى سیاسى، انسان‏شناسى سیاسى، نظام سیاسى اسلام، اهداف و کارویژه‏هاى نظام اسلام.

4.
مقارنه مشروعیت حاکمیت در حکومت علوی
0 نظر  
کد : 1790
چکیده : مشروعیت حاکمیت، یکى از مهم‏ترین شاخص‏هاى حکمفرمایى است که در «فلسفه سیاسى» جاى‏گاه ویژه‏اى دارد. اثر حاضر، مشروعیت حاکمیت را در اسوه‏ترین حکومت دینى (حکومت علوى) با ملاک مشروعیت در حکومت‏هاى غیر دینى در مبانىِ معرفت‏شناختى، هستى‏شناختى، به شیوه تطبیقى و مقارنه‏اى کاویده است.

پرفروش ترین کتاب فلسفه سیاسی
پربیننده ترین کتاب فلسفه سیاسی