Bustan Ketab - بوستان کتاب

علامه سید جعفر مرتضی عاملی

4 کتاب - از 1 تا 4
پديدآورندگان : علامه سید جعفر مرتضی عاملی
لیست کتاب با تصویرلیست عناوین کتاب هامرتب شده بر اساس

1.
اهل بیت در آیه تطهیر
اهل بیت در آیه تطهیر
٢٠٠٠٠١٧٠٠٠ ریال
درج در سبد خریددرج در لیست خرید آیندهموجود نیست
0 نظر  
کد : 659
چکیده : درباره آیه تطهیر و مصداق کامل آن، بسیار بحث و گفت‏وگو کرده‏اند که در این میان، عده‏اى تاریک دل و دشمن حق و حقیقت کوشیده‏اند برخلاف بسیارى احادیث موثق ازجمله حدیث کساء، بنى‏هاشم یا زنان پیامبر را از اهل‏بیت بشمارند تا با سرپوش گذاشتن بر شوکت و عزّت ائمّه اطهار به مقاصد زشت و شوم خویش نایل‏شوند.
«اهل‏بیت در آیه تطهیر» سعى دارد درپرتو آیه تطهیر و نمودنِ سستى بعضى گفته‏ها و نظریات حقانیتِ امامان معصوم(ع) را ثابت کند.


2.
بزرگداشت ها در اسلام
0 نظر  
کد : 1529
چکیده : بزرگداشت‏ها در میان تمام ملت‏ها امرى شناخته شده است و هر ملتى که داراى فطرت و عقلى سلیم باشد در این موضوع شک و تردید نمى‏کند. اما گروهى که خویش را با قیدوبندهاى هلاک کننده از وجدان و فطرت سلیم دور کرده‏اند به برگزارى محافل و مجالس در مناسبت‏هاى خاص اشکال مى‏کنند و باروش‏هاى غیر انسانى برگزارکنندگان این نوع مجالس را مى‏آزارند. بزرگداشت‏ها در اسلام اثرى است در رفع شبهات و پاسخ به اشکالات این گروه.

3.
تحلیلی از زندگی سیاسی امام حسن مجتبی(ع)
0 نظر  
کد : 794
چکیده : سلوک سیاسىِ امام حسن مجتبى(ع)، فراز برجسته تاریخ اسلام و مقطعى بسیار پرنکته و درس‏آموز است. اما مورخان و تحلیل‏گران کمتر به آن همت گماشته و در معرفى ایشان بیشتر به نقل حوادث و وقایع عادى پرداخته‏اند.
ولى در اثر حاضر، مؤلف با تسلط بر منابع تاریخى، جنبه‏هایى از حیات سیاسى آن حضرت را در سه مقطع مهم تاریخ، بررسى و تحلیل کرده است: در عهد رسول‏خدا(ص)، در عهد شیخین و در عهد عثمان.


4.
شهراسلامی، نشانه ها وشناسه ها
1 نظر  
کد : 2056
چکیده : تمدن اسلامی در دوران بالندگی خود همانند دیگر تمدن‌ها مظاهر و جلوه‌های ماندگاری را خلق کرد که شهرهای علمی از جملة آن جلوه‌هایند. شهرهای علمی هم نشانة ظهور و شکوفایی تمدن اسلامی شدند و به تداوم آن امداد رساندند و هم در آن زمان که روی به افول نهادند تمدن اسلامی را در سراشیب انحطاط قرار دادند. با توجه به اهمیت این موضوع در این پژوهش به عوامل پیدایش و شکوفایی شهرهای علمی در تمدن اسلامی پرداخته شد و عوامل انحطاط و زوال آن در پنج شهر علمی نمونه در جهان گستردة اسلامی بررسی گردیده است.

پرفروش ترین کتاب علامه سید جعفر مرتضی عاملی
پربیننده ترین کتاب